5 marca o godz. 18:00 odbedzie się spotkanie online poświęcone pamięci o reformach gospodarczych w Europie Środkowo-Wschodniej po 1989 roku. Jak wpływają one na nasze obecne rozumienie okresu po 1989 roku i jakie wywołały przeciwwspomnienia? Punktem wyjścia jest dyskusja wokół tomu „Remembering the Neoliberal Turn: Economic Change and Collective Memory in Eastern Europe after 1989”, pod redakcją Veroniki Pehe i Joanny Wawrzyniak, wydanego w ramach serii wydawniczej ENRS i Routledge „European Remembrance and Solidarity”

Pierwszymi prelegentami są:
Sarah Gensburger – profesor w SciencesPo, Centrum Socjologii Organizacji i była prezes Stowarzyszenia Badań nad Pamięcią (MSA). Specjalizuje się w socjologii pamięci, analizie polityk publicznych i historii Zagłady.
Michał Przeperski – rzecznik prasowy Muzeum Historii Polski. Specjalizuje się w historii Europy Środkowej XX wieku, zwłaszcza w procesach transformacji i transformacji.
Tom Junes – adiunkt w Instytucie Studiów Politycznych PAN. Jego zainteresowania badawcze obejmują historię Europy Wschodniej i zimną wojnę, ze szczególnym uwzględnieniem ruchów młodzieżowych i studenckich, partii komunistycznych i socjalistycznych oraz ruchów protestacyjnych po 1989 roku.

Aby dołączyć do spotkania należy zarejestrować się tutaj:
https://zoom.us/meeting/register/tJApdOCtqDgtGN3S9UvJU0W15FW7mgXt_wYU?fbclid=IwAR2c6px
A8bSBovY35r1UOaM-apbkPUhvbkvRER6Zb4pR1Lv-KQhlKTUjv1A#/registration

Podobne wpisy