Szanowni Państwo,
Pozwalam sobie zwrócić się do Państwa z zaproszeniem na XVI edycję Wrocławskich Spotkań z Historią Gospodarczą. Zeszłoroczna konferencja niestety nie odbyła się z powodu pandemii, a jedynym śladem naszej aktywności w ramach Spotkań w 2020 r. pozostają dwa wydane drukiem tomy studiów. W tym roku mam nadzieję, że będzie inaczej. Oczywiście pandemia nie ustąpiła i wręcz jest w szczytowej fazie, ale są też optymistyczne informacje. Jako środowisko akademickie jesteśmy w większości po pierwszej dawce szczepionki, a drugą mamy dostać wszyscy w maju. To powinno umożliwić nam, pierwszy raz od marca zeszłego roku, bezpieczne przybycie na konferencję i wzięcie w niej udziału. Dlatego po konsultacjach przeprowadzonych m.in. na forum Zarządu Polskiego Towarzystwa Historii Gospodarczej uznałem, że trzeba podjąć próbę organizacji kolejnego spotkania naukowego. Zatem zapraszam na konferencję pt.
„Strajki, protesty i bunty z perspektywy historii gospodarczej i społecznej”
Konferencja nasza zaplanowana jest na 11-13 czerwca 2021 i odbędzie się w Villi Sobótka, w której mieliśmy dwa wcześniejsze Spotkania. Właściciele obiektu zapewnili mnie o profesjonalnym poziomie jego przygotowania do funkcjonowania w czasie pandemii (obiekt jest otwarty, gdyż pełni funkcje ośrodka rehabilitacyjnego). Jako organizatorzy zapewnimy też odpowiednie reguły prowadzenia obrad i warunki zakwaterowani, by nikogo nie narażać na niepotrzebne ryzyko. W ośrodku nie będzie poza nami innych gości. Aby jednak zapewnić możliwość udziału w konferencji również tym którzy nie są zaszczepieni lub z innych powodów nie mogą przyjechać osobiście na konferencję, zdecydowaliśmy o organizacji konferencji w trybie „hybrydowym”, tj. z opcją uczestniczenia w niej „on-line”.
Zgłoszenia chęci wzięcia udziału w konferencji (z określeniem formy – udział osobisty czy udział przez komunikator na odległość) prosimy przysyłać na adres internetowy tomaszglowinski@interia.pl do 19 kwietnia bieżącego roku. Deklaracja chęci wzięcia udziału w konferencji, wraz z podaniem propozycji tytułu wystąpienia, jest jednoznaczna ze zobowiązaniem do wniesienia opłaty konferencyjnej w wysokości 270 zł od osoby. Opłaty będzie można wnosić przed konferencją lub w jej trakcie. Nie przewidujemy możliwości odstąpienia od opłaty konferencyjnej ze względu na udział „on-line”. We wszelkich kwestiach związanych z organizacją konferencji pozostaję do Państwa dyspozycji.
Z poważaniem:
Dr hab., prof. UWr Tomasz Głowiński